Rekonstrukce a zařízení bytu 2+1 Opava


Požadavek investora

Navrhnout rekonstrukci bytu 2+1, vybavit obývací pokoj a jídelnu. Zvětšit koupelnu, ohřev vody, pračku a sušičku skrýt.

Navrhované řešení

Stavebními úpravami byla původní koupelna 180 x 200 cm zvětšena na 330 x 210 cm a současně bylo vně koupelny vytvořeno technické zázemí. Celý prostor je uzavřen trojdílnými posuvnými dveřmi a v horní části je okno prosvětlující předsíň.
V obývacím pokoji bylo využito volného komínového průduchu a instalována krbová kamna s možnou kapacitou vytápění celého bytu. Stěna u krbu má povrchovou úpravu šedého pohledového betonu, v obdobném odstínu je volena rozkládací sedačka s taburetem. Obývací stěna jednoduchého stylu má čelní plochy z leštěné indické jabloně. Původní vlysová podlaha je zrenovována doplněna kusovým ručně tkaným kobercem světlejšího odstínu.
Jídelna se spíží je vybavena jídelní sestavou z bukového masivu. Ve stejném dekoru je rohová komoda a schody do kuchyně. Čelní stěna v kontrastní oranžové barvě korespondující s ručně tkaným hrubším kobercem Gabeh je prostoru stolu povrchově zvýrazněna pískovcovým obkladem a intimním osvětlením.
Dveře, průchody a obložky mají sjednocující úpravu v dekoru buku. Posuvné dveře mezi jídelnou a obývacím pokojem umožňují variabilní propojení obou místností.

3D model

Obývací stěna Sedací souprava Krbové vytápění Detail krbových kamen Průhled jídelnou Jídelní sestava Rohová komoda s kávovarem a květinový stolek Technické zázemí v předsíni - průhled na umístění vybavení

<< zpět